Znacie takie miejsce, gdzie mozna pojeździć na nartach bez kolejek, tłumów, popychania i oczywiście z odpowiednio przygotowanymi stokami? Zapraszamy na Słowację, bez kolejek i blisko.

Najlepsze regiony to Jasna czyli Chopok, Demianowska Dolina, Kubinska Hola, Smokowiec, Tatrzańska Łomnica.

Chopok to najbardziej znana i popularna wśród narciarzy góra o wysokości 2024 m n.p.m. Z jednej strony znajduje się malownicza Dolina Demianowska z licznymi atrakcjami przyrodniczymi, m.in. największym w całych Niskich Tatrach stawem Vrbické Pleso (1100 m n.p.m.) oraz jaskiniami. Miejsce corocznych zawodów w narciarstwie alpejskim.

Góra Chopok z rozmieszczonymi po obu stronach ośrodkami narciarskimi – na końcu doliny Demanowskiej na północnych zboczach ośrodek Jasna, natomiast na końcu doliny Bystrianskiej na stokach południowych ośrodek Chopok południe. Charakterystyczne dla ośrodka Jasná jest położenie dolnych stacji wyciągów z reguły kilka lub kilkanaście kilometrów od miasteczka.

Warto wybrać się do miasteczka Liptovski Mikulasz oddalonego ok. 18 km – ładna starówka, Muzeum Janosika i liczne zabytki. Zalety ośrodka to zróżnicowane trasy narciarskie, nowoczesny snowpark i malownicza okolica.